Krásy přírody a jejich ochrana
  

rešerše webu


Text nevzniká sám od sebe

Kde jste: abcTuristiky.czabcPřírody.cz › Příroda Evropy


Příroda EvropyPředpověď počasí pro ČR | Meteopress

Počasí dnes    Počasí zítra    Počasí pozítří


www.biblioteka.cz

Poznatky o výskytu, rozšíření a početnosti jednotlivých druhů živých organizmů na území ČR od konce 18. století do současnosti. Centralizace roztříštěných literárních údajů, starší i novější literatury. Databáze prací publikovaných v časopisech, sbornících i monografiích; přehled diplomových a dizertačních prací. Intuitivní vyhledávání. Česky.

www.prirodainfo.cz

Privátní stránky s informacemi o české přírodě. Zvířata České republiky (ptáci, savci, plazi, obojživelníci). Články, pozorování, fotografie, přehled lokalit, encyklopedicky tříděná hesla jednotlivých zvířat, určovací klíče jednotlivých druhů. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.idnes.cz

Sekce Cestování na zpravodajském serveru iDnes.cz, seriál mapující místa, která se v posledních desetiletích zásadně změnila. Autoři si všímají například objektů, po nichž jak sami říkají „nezůstalo nic, jen jizvy v duších lidí nebo vzpomínky“ (nádraží Těšnov, Ivančický viadukt, likvidace historické zástavby města Most; „přeměna“ Ringhofferovy továrny v komplex Anděl City a Nový Smíchov; Libkovice; Vodní nádrže Nové Mlýny; Mušovský kostelík aj.) nebo naopak ze stavu zdevastovaného došlo k obnově (Gustav Ginzel a Hnojový dům aj.). Česky.

www.naturfoto.cz

Privátní on-line fotogalerie. Fotografie zvířat, rostlin a přírodních zajímavostí z celého světa. Ptáci, savci, plazi, obojživelníci, ryby, hmyz, bezobratlí, rostliny, houby, krajiny. Česky.

www.biolib.cz

Mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů. Mapování savců ČR, Mapování výskytu obojživelníků a plazů, Mapování výskytu bezobratlých živočichů. Články, biotopy, galerie, encyklopedie, diskuze. Česky, anglicky.

www.priroda.cz

Stránky nezávislého informačního projektu zaměřeného na přírodu. Fauna a flóra Čech, Moravy a Slezska. Lexikon přírody Česka; Odborný ekologický a přírodovědný slovník; Ekologický adresář; Kalendář akcí; Diskuze. Česky.

www.rozhlas.cz

Přírodovědný magazín na stránkách Českého rozhlasu. Jednotlivé rubriky: Botanika; Zoologie; Mikrobiologie; Ekologie a životní prostředí; Genetika a buněčná biologie; Evoluční biologie; Chemie; Paleontologie; Vědy o Zemi; Osobnosti a historie. Články, fotografie, mluvené slovo. Česky.

www.pamatnestromy.cz

Soukromé badatelské stránky přední specialistky na tuto problematiku (Marie Hrušková). Nejznámější památné stromy (dub knížete Oldřicha v obci Peruc, královská lípa v Klokočově a jiné), méně známé památné stromy, přehled knih autorky, obecně k ochraně stromů v minulosti a současnosti, související legislativní dokumenty, fotografie. Česky.